RC rally Rýchory

Po prázdninové pauze se dne 10.9.2022 na dráze v Žacléři uskutečnil druhý závod RC rally Rýchory, který se odjel v rámci šampionátu SafariCup. Bohužel se Technické služby města Žacléř, v jejichž areálu je trať vystavěna, rozhodly rozšířit svůj vozový park a jeho ustájení bude realizováno výstavbou nových garáží. Tyto garáže a nové skladovací plochy budou vybudovány na prostorách současné dráhy a tak se závod na trati týmu DTS Žacléř konal definitivně naposledy.
Na deseti rychlostních zkouškách, jejichž tratě byly převážně tvořeny upraveným travnatým porostem, šotolinou, asfaltem a dlažbou v okolí miniatury Žacléřského zámku se vystřídalo celkem 23 závodníků.
Nejmladší kategorie J „junior“ byla zastoupena pěti závodníky, z nichž si nejlépe vedl Denis Krčmář RC-LVY, na druhém místě se umístil Šimon Půlpán ze stejného týmu a krásné třetí místo vysoutěžil Ondřej Horský ml.
Kategorii E měla letos největší zastoupení a to celkem 8 jezdců. Od první rychlostní zkoušky se prvenství ujal Ondřej Šimůnek z RC-KOBRA a i přes technický problém v poslední 10. RZ toto místo udržel. Cenný skalp v podobě druhého místa si odnesla domácí závodnice Karolína Havlíčková a s desetisekundovým náskokem překonala třetího Adama Brentnera z DVB teamu.
Dříve kategorie veterán nyní pouze označení „V“ byla zastoupena sedmi jezdci, z nichž šest je registrováno do šampionátu. Asi osud tomu chtěl, že těchto šest jezdců rovnoměrně zastupovalo dva týmy a to domácí borce z DTS Žacléř a závodníky RC-KOBRA. První místo vybojoval Pavel Krčmář, RC-KOBRA následován Markem Havlíčkem a Radkem Tomanem, oba z domácího týmu.
V kategorii nejzralejších závodníků tj. kategorie D se na třetím místě umístil Ivo Svoboda z RC Benátky teamu, kterého svým zápalem pokořil Roman Horský z Green Mountains RC teamu. S ortopedickými pomůckami dolních končetin a hlavně s obrovským nasazením si první místo vyjel domácí matador Václav Toman.
Kategorii G vyhrála domácí závodnice Karolína Havlíčková, za kterou se umístila Adéla Horská z Green Mountains pronásledována nejmladší závodnicí domácího týmu Lindou Tomanovou.
V technické kategorii 2WD se závodu účastnili čtyři jezdci, kdy nejlépe se dařilo Romanu Horskému. Druhé místo obsadil Lukáš Voděrek z DVB teamu a jako třetí se umístil Jiří Půlpán, RC-KOBRA.
V soutěži týmů obsadil DVB team krásné třetí místo, z druhého místa se radoval domácí tým DTS Žacléř a první místo obsadil tým RC-KOBRA.
Celkovým vítězem závodu se až v poslední RZ, díky technické závadě Ondřeje Šimůnka, který jinak celý závod s přehledem vedl, stal Pavel Krčmář. Druhé místo obsadil Václav Toman a po již zmíněných problémech třetí místo obsadil Ondřej Šimůnek.
Tímto závodem se loučíme s tratí, kterou vystavěl a starostlivě opečovával „děda“ Václav Toman, za co mu patří obrovský dík. Na dalších kolbištích brzy na viděnou. DTS Žacléř


Kompletní výsledky naleznete zde

Případné odkazy na fotky a videa naleznete v diskuzi nebo na klubových stránkách a Facebooku šampionátu.

1094 přečtení | 16. 09. 2022

LIVE VýsledkyNovinky

Registrace 2024 - 21-12-2023

Zveřejněn kalendář závodů pro rok 2024 a spuštěny registrace. Rozdělení do věkových kategorii bude upraveno podle počtu registrovaných jezdců.

Kalendář závodů 2024 - 15-12-2023

V záložce kalendář naleznete termíny závodů pro rok 2024

Kategorie - 23-03-2023

Věkové kategorie nově upraveny tak, aby počty jezdců v kategoriích byly odpovídající.

Registrovaný jezdec

Jméno: Heslo:

Registrace do šampionátu - Zapomenuté heslo

Celkem 974773
Duben 2585
Dnes 144
Online 2

Optimalizováno pro IE7+, Mozilla Firefox, Opera Browser, Google Chrome | (c) Adam Brentner | powered by phpRS | administrace