RC rally Rýchory

Dne 4.9.2021 se na tratích v Žacléři uskutečnil závod RC rally Rýchory, který se poprvé odjel v rámci šampionátu Safari Cup. Na deseti rychlostních zkouškách, jejichž tratě byly převážně tvořeny upraveným travnatým porostem, šotolinou, asfaltem a dlažbou v okolí miniatury Žacléřského zámku, se vystřídalo 33 jezdců.
Nejmladší kategorie J „junior“ měla na startu s deseti závodníky největší zastoupení. Na třetím místě dojel Denis Krčmář, druhé místo obsadil Alex Pavlát a první místo vybojoval Filip Šimůnek.
V kategorii E se závodu zúčastnilo celkem 9 jezdců a o první místo se rvali Ondra Šimůnek a Filip Musal. Prvního jmenovaného však zradila technika, i přesto závod ukončil na pěkném třetím místě. Druhé místo obsadil Adam Brentner a vítězem kategorie se stal Filip Musal.
V kategorii veteránů závodil stejný počet jezdců jako v kategorii E a vítězem se stal Radek Toman, za kterým se umístil Marek Havlíček (oba domácí borci), pronásledováni Pavlem Krčmářem z RC Kobra.
V nejstarší kategorii se na třetím místě umístil opět domácí závodník a to Václav Toman, kterého porazil druhý Petr Musal (Bobík team). Vítězem této kategorie se stal borec z AyA racing Petr Pavlát.
Kategorii G vyhrála domácí závodnice Karolína Havlíčková, za kterou se umístila Adéla Horská, pronásledována nejmladší závodnicí domácího týmu Lindou Tomanovou.
V technické kategorii 2WD se závodu zúčastnili dva jezdci, kdy Michaelu Halamovou porazil Jiří Půlpán.
Do soutěže týmů promluvila v osmé RZ technická závada Ondřeje Šimůnka a tak se týmová režie domácího týmu nenaplnila dle očekávání. V této kategorii zvítězil Bobík tým RCČ o pouhý jeden bod před domácím DTS Žacléř. Třetí příčku obsadil nejpočetnější tým RC-KOBRA.
Celkovým vítězem závodu se stal Filip Musal, na druhém místě se umístil Petr Pavlát a třetí místo obsadil Petr Musal. Všem závodníkům děkujeme a někdy zase na viděnou. DTS Žacléř


Kompletní výsledky naleznete zde

případné odkazy na fotky a videa naleznete v diskuzi nebo na klubových stránkách a Facebooku šampionátu.

1773 přečtení | 08. 09. 2021

LIVE VýsledkyNovinky

Kategorie - 23-03-2023

Věkové kategorie nově upraveny tak, aby počty jezdců v kategoriích byly odpovídající.

Registrace 2023 - 04-01-2023

Zveřejněn kalendář závodů pro rok 2023 a spuštěny registrace. Rozdělení do věkových kategorii bude upraveno podle počtu registrovaných jezdců.

Vyhlášení ročníku 2022 - 01-10-2022

Jako každý rok, tak i letos proběhne po ukončení závodu v místní restauraci vyhlášení celkových výsledků za rok 2022. Kdo ještě nemá s Ivošem domluvenou večeři, tak nezapomeňte.

Registrovaný jezdec

Jméno: Heslo:

Registrace do šampionátu - Zapomenuté heslo

Celkem 954503
Prosinec 1208
Dnes 46
Online 2

Optimalizováno pro IE7+, Mozilla Firefox, Opera Browser, Google Chrome | (c) Adam Brentner | powered by phpRS | administrace