Pražská rally

A zase ta Praha a s ní spojený první závod dalšího ročníku Safari cupu. Jako již tradičně se jelo v Petrovicích, tratě byly natahané na asfaltových plochách, asfaltovém hřišti a hřišti s umělou trávou. Závod mohl proběhnout díky podpoře Základní školy Praha - Petrovice.
Počasí nás trochu poškádlilo a tak první a několik dalších RZ-et se odjelo v dešti nebo mírném mrholení. Klouzavý povrch potrápil jezdce, kteří měli zamotanou hlavu z toho jaké zvolit pneumatiky. Asi nejlepší by byly ARP, ale ty už skoro nikdo nemá a navíc jsou už staré a guma tvrdá. Další možností byly Kobra bloky, které zvolila špička závodu, ty ale nefungovaly na umělé trávě. Proto část závodníků odjížděla na pinech, které fungují na trávě ale na asfaltu nedrží. Část závodníků měla i oblíbené Pirelli, které kloužou na všem stejně. No a zbytek jel prostě na tom co měl zrovna k dispozici.
Hned první RZ-ta byla osudová pro šampiona Máru Střihavku, který špatně obul a začal na 18-té pozici. Byl to cenný skalp pro řadu závodníků před ním a někteří si přáli, aby celý závod první RZ-tou skončil, ale ne, to nejde, jedeme dál. Mára zabral a už v páté RZ-tě je na čele startovního pole a na konci dne vyhrává skoro o půl minuty před Tomem Procházkou. Na třetím místě dojíždí loňský šampion Ondra Šimůnek. Vlivem drobných komplikací s časomírou je v průběhu i na konci dne trochu nejasné jak to dopadlo v jednotlivých kategoriích. Definitivní výsledky jsou k dispozici až v pondělí a tak zde můžeme napsat, že v kategorii "J" je pořadí 1. Šimon Půlpán, 2. A. A. Pavlát, 3. Štěpán Martan. V kategorii "E" je pořadí stejné jako celkové, ne nadarmo se jedná o "Elitu" startovního pole. Kategorie mírně přestárlých "V": 1. Martin Knespl, 2. Radek Toman, 3. Pavel Martan a poslední kategorie "D": 1. Petr Pavlát, 2. Marek Havlíček, 3. Petr Musal. Další výsledky jsou k nalezení na odkazu výše.
Tak a co na závěr? Snad jen, za rok opět v Praze!


Kompletní výsledky naleznete zde

Případné odkazy na fotky a videa naleznete v diskuzi nebo na klubových stránkách (linky v odkazech) a Facebooku šampionátu.

970 přečtení | 27. 03. 2023

LIVE VýsledkyNovinky

Registrace 2024 - 21-12-2023

Zveřejněn kalendář závodů pro rok 2024 a spuštěny registrace. Rozdělení do věkových kategorii bude upraveno podle počtu registrovaných jezdců.

Kalendář závodů 2024 - 15-12-2023

V záložce kalendář naleznete termíny závodů pro rok 2024

Kategorie - 23-03-2023

Věkové kategorie nově upraveny tak, aby počty jezdců v kategoriích byly odpovídající.

Registrovaný jezdec

Jméno: Heslo:

Registrace do šampionátu - Zapomenuté heslo

Celkem 974787
Duben 2599
Dnes 158
Online 2

Optimalizováno pro IE7+, Mozilla Firefox, Opera Browser, Google Chrome | (c) Adam Brentner | powered by phpRS | administrace