Daros rally

Zase do Dvora? Otázalo se ospalé dítě v sedum ráno. Co tam, vždyť tam všechno známe... Ale depak, Vlastík nás opět překvapil a mohutně inovoval. První a nejhlasitější novinkou je bezdrátový mikrofon z číny. Další změny nás čekaly na trati. Nové úseky s posekanou trávou, dosypané zatáčky a natřené mosty. Počasí nám nakonec taky přálo, a proto se závod vydařil.

Od startu se Mára opět ujal vedení a za ním se to mlelo. Nakonec skončil druhý Filda Musal a třetí Peťák Pavlát. V jednotlivých kategoriích byli následující vítězové: Superjunior – Filip Šimůnek, Junior – Patrik Novotný, Elite – Mára Střihavka, Veterán – Richard Nitsche, Superveterán – Petr Pavlát, kategorie 2WD - Ondřej Daniel. Ženy a dívky vyhrála Karolína Havlíčková a technickou kategorii VR tyres Mára Střihavka.

Po dlouhé době přinášíme rozhovor a to s věhlasným "závoďákem" Pavlem Mrázkem:

Začneme technikou, s čím jezdíš?
Mám starýho Xraye, teda starý není, je mu jen deset let.
Jaké máš úpravy?
Na autě?
Kde jinde? Jaký?
To je tajný.
Nedá mi to, co kastle?
Mám vynikajícího Hyundaie, který je lehce na kritických místech naprasklý a opravený Mammutem.
Co Váš tým?
Mám, jsme čtyři a junior, máme trika. (nebudu dělat reklamu, název si zjistěte...). Zaujali jsme taktickou pozici, kdy všichni podáváme srovnatelné výkony.
A teď to soukromí, děti?
Mám osmiměsíční holčičku, bude to malá závodnice. Cumlá pneumatiky a točí s kolečkama. Oranžový jí chutnaj.
Jsi z Hradce...?
Jsem původně z Rokytnnice, pak jsem se různě postěhovával a teď jsem u Holic v malebné vesničce.
Co práce?
Pracuji jako elektrikář v tarifní třídě dva. Hlavně ať se mně nikdo pak neptá co to je...
Prý ses staral o dráhu v Benátkách?
Loni jsem tam jezdil pomáhat, pak jsem začal stavět dům a už na to není čas a hlavně jsem se přestěhoval o dvacet kilometrů dál.
Dům?
Postavili jsme si malinký domeček.
Hotovo?
Už je zkolaudováno, máme číslo, ale je tam ještě spousta práce.
Chceš něco říct na závěr?
Proč se mně ptáš na takový hovadiny, proč se mně nezeptáš na závody? Jak jsem přišel k RC rally, jestli dělám něco jiného...
Jak jsi sem tedy přišel?
Našel jsem to na Youtube a koupil jsem si TT-čko. S ním jsem odjezdil dvě sezóny, pak jsem si koupil Xraye se kterým jezdím dodnes. Nyní buduju pro malou závodnici druhého Xraye. Nebudu jí do toho nutit, ale doufám že se mnou bude jezdit aspoň do osmi.
Jaké jsou tvé největší úspěchy?
Dvakrát jsem byl čtvrtej v kategorii Elite, jednou jsem byl druhý v kategorii 2WD.
To 2WD byl Xray?
Vyhodil jsem zadní poloosy, abych si to vyzkoušel a docela to šlo.
Děláš ještě něco jiného?
Jezdím jenom RC rally, chtěl bych létat ale bojím se, že bych to roztřískal a měl bych po létání. Patrik mi to jen tak půjčil na závodě, když to bylo vysoko a daleko. SUPER!
Co tvoje vzory?
Líbí se mi jízdní styl Adama a Michala Šturmovýho. Jednou bych chtěl být jako oni...

A to je z rozhovoru vše, Pája šel jezdit. Na příštích závodech může být další rozhovor. Kdo chcete, tak se přihlašte u P.R.


Kompletní výsledky naleznete zde

zde jsou nebo budou klubová info, fota a videa od
DVB teamu
RC Clubu Čistá
Pavla
RC teamu Benátky
Honzy
Teamu Lančia Martini
RC Kobry
RC teamu DTS Žacléř
Uhláku (CiruS)
dvorního fotografa Martina

2080 přečtení | 06. 05. 2017

LIVE VýsledkyNovinky

Martinova kantýna - 06-05-2019

V letošním roce už na závodech ve Dvoře bude pravidelně fungovat Martinova kantýna, takže pivo, káva, klobásy k dispozici.

Sezóna 2019 - jednotné pneu - 15-03-2019

Jak již bylo předem avizováno, bylo pro sezónu 2019 rozhodnuto o zavedení jednotných pneumatik. Bude se jednat o pneumatiku Kobra Blok ve všech jejích typech s možností úprav. Pneumatiky budou předepsány pouze pro šotolinové závody, u asfaltových závodů výběr pneumatik omezen nebude. Prvním závodem, kde bude použití těchto pneumatik předepsáno, bude 27.4.2019 Rally Venezia v Benátkách. Kluci z Kobry slíbili, že první gumy budou k zakoupení na Pražské rally. Samozřejmostí bude možnost zakoupení gum i na dalších závodech. Informace o prodeji gum budou kluci z Kobry vkládat do diskuze. Tak ji sledujte.

Změna fotografie vozu v profilu. - 31-01-2019

Pokud si budete nahrávat do profilu jinou fotku vašeho speciálu a po nahrání nové se vám bude stále zobrazovat původní, obnovte stránku klávesou F5 a mělo by to být v pořádku.

Registrovaný jezdec

Jméno: Heslo:

Registrace do šampionátu - Zapomenuté heslo

Celkem 713943
Listopad 2475
Dnes 118
Online 2

Optimalizováno pro IE7+, Mozilla Firefox, Opera Browser, Google Chrome | (c) Adam Brentner | powered by phpRS | administrace