Chotěvice
Rally Krkonoše
RC Kobra team

Rally Napoli

Na startu se objevilo 32 startujících, což není mnoho a nejspíše se na tom projevila předpovídaná nepřízeň počasí. Od rána pršelo jen se lilo. Cestou na závod se Romanovi Horskému spálila baterka, když se mu v bedínce na jeho čtyřkolce spojily kontakty.

RZ1 – Každý se s dešťem vypořádává po svém. Mára střihavka si přes vysílačku natahuje igelitku z Lidlu, Frantin má na volantu vysílačky nasazenou pneumatiku Shumacher, aby se mu lépe držel. Pavel Bartoň nedojíždí pro poruchu elektroniky, podle Adama Brentnera za to může baterka. Pavel Mrázek dojíždí s vysypaným ložiskem a Honzovi Bednářovi se auto vypíná každou třetí zatáčku. RZtu vyhrává Dejw Mishalko, před Márem Střihavkou a Richardem Nitschem. Většina závodníků jela na Ripmaxech, je teď po skončení RZty čas na přezutí na osvědčené ARP raly block?

RZ2 – Nakonec nikdo nepřezouvá až na část týmu Kobra, který jako již tradičně taktizuje. Trať osychá a už přestává být lepivá, i když ke konci RZty se začíná stmívat a zřejmě se na nás hrne další vlna srážek. V RZtě se nikomu nic závažného nestalo, kromě Adama –Brentnera, kterému se spálilo servo. RZtu vyhrává duo Frantin + Dejw, tentokrát je ze třetího místa jistí Mára.

Přeskupení…

RZ3 – Trať už oschla, další srážka se nekoná, takže všichni přezouvají na Rally blocky. Radek Toman má před cílem veliké problémy. Adam Brentner pořád nerozchodil auto po výměně serva a pro změnu ho teď zlobí regulátor, protože auto přestalo brzdit. Vyšlo sluníčko a začalo být dokonce i teplo, ti kdo ráno remcali na počasí nyní už nelitují že dorazili. RZtu vyhrává opět osvědčené duo D + M a na třetí místo se zázračně dostává Michal Šturma.

RZ4 – Sluníčko už pere jak v létě a tak jsme si mohli vychutnat před startem RZty kulturní vložku v podobě pádu větroně do řepky. Patrik Zídko utrhl servo saver a tak dostává VP. V RZtě je nejrychlejší opět osvědčené duo, tentokrát je za nimi Frantin.

RZ5 – začíná pršet a tak se se startem čeká na konec přeháňky. Přeháňka trvá asi půl hodiny, pak se ještě chvíli čeká na oschnutí trati a pak hurá do louží. Řada závodníků opět přezula na Ripmaxy, ale například Vlastík Brentner taktizuje a nandává gumy až na poslední chvíli. Podle Máry není problém s jízdou auta, ale s během, který je na tomto povrchu skutečně nebezpečný. Michal Bělka s sebou švihnul těsně před cílem a utrhl si nehet. Začíná opět pršet, klouže to jak blázen, povrch je jak namydlený. Auta na sebe nabalují bahno a po dojezdu do cíle váží dvakrát tolik. Patrik Zídko opět ulamuje servo saver a odstupuje ze závodu. Nadvládu dua D + M narušil Pavel Krčmář, který se vmáčknul mezi ně.

RZ6 – Přestalo pršet, trať opět osychá. Všichni dojíždějí navzdory těžkému terénu bez problémů. Mára dnes poprvé vyhrává RZtu, následuje ho Frantin s Dejwem.

RZ7 – opět začíná pršet, i přesto se jede. Marťa Korhelová má na autíčku držátko, připomíná jí to nákupní tašku a proto se jí lépe jede. Jako první dojíždí Mára Střihavka následován Dejwem a-Frantinem. Všichni dojíždí bez technických problémů.

RZ8 – Opět se zamračilo. RZtu vyhrává pro změnu Dejw, druhý je Mára, dneska se spolu tahají o každou setinu. Jako třetí doráží do cíle Radek Toman, který zřejmě nachází svou loňskou formu. Pavlovi Mrázkovi se vysypalo druhé ložisko, i přesto dojel do cíle, má silný motor a ještě silnější motivaci. Šimon Martan trefuje časomíru, je tak dneska první komu se to podařilo. Michal Šturma slyšel ze svého modelu dvojí cvaknutí, ačkoli od minule vyměnil všechny převody. Páťa Brentner jel dvě RZty s jedním Ripmaxem, táta mu ho zapomněl vyměnit.

RZ9 – Sluníčko hřeje a už je vyloženě krásně. Obvyklou dvojici na stupních vítězů doplnil tentokrát Richard Nitsche, čtvrtý končí Ráďa Toman. Nikdo nemá žádné technické problémy.

RZ10 – Na startu probíhá tradiční hecování, protože v celkovém pořadí není ještě nic jisté. Radek Toman dává během tří metrů dvě boudy. Mára Střihavka vítězí v RZtě a tím i v celém závodě, druhý v RZtě končí Pavel Krčmář. Konec dobrý všechno dobré a tak se loučíme z prosluněných Benátek.

Rozhovor s Pepou Vackem:

Ahoj, obligátní otázka na začátek, odkud jsi, nebo lépe řečeno odkud jsi dneska přijel?

Dnes jsem přijel ze Staré Boleslavi přímo z práce po 12-ce, končil jsem ve dvě v noci, přespal jsem u Frantina před barákem, nabral jsem zbytek týmu a pokračoval na závody. Jinak bydlím v Mečeříži, říká se tomu Mexiko a je to nad Benátkama nad Jizerou.

Závodíš po celé republice, jak bys srovnal ostatní šampionáty se Safari?

No, (Vlastík za jeho zády se mračí), každý šampionát má něco do sebe, nedá se to srovnat. Některé šampionáty mají více druhů tratí o to je to atraktivnější a já rád jezdím nové a nové tratě.

Máš nějaký nejoblíbenější šampionát, a proč?

Nejoblíbenější… momentálně se mi hodně líbí RC Brno, mají zajímavé tratě, které jsem zatím nejezdil.

Jsi manažer úspěšného týmu, sám zajíždíš výborné výsledky, čím to je?

Oslovil jsem špičkové jezdce, jestli by nešli jezdit za náš tým. Špička je Frantin a Dejw a jsem jim hodně vděčný za dosažené výsledky. Ale nesmím zapomenout i na ostatní členy týmu, bez kterých by to nešlo.

S čím jezdíš?

XRay T3, kterou mi Frantin postavil, technická data jsou tajná. Hromadu věcí jsem upravil už podle svých představ. Udělal jsem krytování kvůli baterce, řízení a mám jiné poloosy.

S čím jsi začínal jezdit?

DF 03 Ra, potom jsem měl XV 01, s tím jsem jezdil rok.

Jaké další auta máš doma?

Podvozků mám pět a kastlí asi čtrnáct a pak mám ještě asi tři buginy. Názvy si nepamatuju.

Máš ještě nějaké jiné koníčky?

Chodím jezdit na okruhy, na kolo – cyklomaraton atd. Kdysi jsem závodil ve westernovém sportu – zlatokopectví.

Jak to probíhá (zlatokopectví)?

Dostaneš kýbl se štěrkem a máš v něm 3 – 21 zlatinek a máš třicet minut na to je najít. Dopředu nevíš kolik jich tam je. Já to měl za tři minuty.

Každý tě zná s kloboukem na hlavě, má nějakou symboliku?

Jezdil jsem kdysi na koni, jednoho jsem vlastnil a to je taková vzpomínka na ně.

Díky


Kompletní výsledky naleznete zde

a zde jsou nebo budou klubová info, fota a videa od
DVB teamu
RC Clubu Čistá
Pavla
RC teamu Benátky
Honzy
Teamu Lančia Martini
RC Kobry
RC teamu DTS Žacléř
Uhláku
Novo teamu

4174 přečtení | 20. 06. 2015

LIVE VýsledkyNovinky

Kategorie - 23-03-2023

Věkové kategorie nově upraveny tak, aby počty jezdců v kategoriích byly odpovídající.

Registrace 2023 - 04-01-2023

Zveřejněn kalendář závodů pro rok 2023 a spuštěny registrace. Rozdělení do věkových kategorii bude upraveno podle počtu registrovaných jezdců.

Vyhlášení ročníku 2022 - 01-10-2022

Jako každý rok, tak i letos proběhne po ukončení závodu v místní restauraci vyhlášení celkových výsledků za rok 2022. Kdo ještě nemá s Ivošem domluvenou večeři, tak nezapomeňte.

Registrovaný jezdec

Jméno: Heslo:

Registrace do šampionátu - Zapomenuté heslo

Celkem 939936
Září 7199
Dnes 192
Online 1

Optimalizováno pro IE7+, Mozilla Firefox, Opera Browser, Google Chrome | (c) Adam Brentner | powered by phpRS | administrace