Safari rally

Ráno nás ve Dvoře Králové přivítalo velmi slunečné počasí, meteorologové vyhrožovali až 30°C, takže se pořadatelé rozhodli pouze pro osm eRzet. Na startu se sešlo celkem 39 závodníků. Vítek Šantrůček testuje karoserii Octavia WRC, která není vyrobena z Lexanu, ale z PET-G. Tento materiál taje při nižší teplotě a tak se s ním lépe pracuje. Problémem je křehnutí po nabarvení. Rebel Racing testuje nové obutí svých aut. Mají i různé barevné provedení, takže Marťa Korhelová jede s bílými gumami.

RZ1 – Dejw Mishalko si bere servis z důvodu rozpadlé poloosy. Filipovi Musalovi se seklo řízení, proto se propadá v celkovém pořadí. Pavel Krčmář si bere servis, protože mu upadla pravá zadní poloosa. V RZtě je nejrychlejší Petrs Musal. Jinak bez závad, trať je suchá až vyprahlá, DVB team dosypal vyjeté zatáčky hlínou.

RZ2 – Jirka Půlpán narazil do všech mostů na trati, v cíli těžce oddychuje i přesto drží statečně svou pozici v kategori dvoukolkářů. V RZtě vítězí Pavel Krčmář, který během servisu ještě chytře vyměnil gumy.

Přeskupení…

RZ3 – Krásná dlouhá RZta, a všichni dojíždějí bez problémů. Na startu zaspal Kuba Půlpán, který startuje se zpožděním, ale RZtu dokončuje. Pavel Mrázek RZtu dojíždí, ale bere si servis kvůli vyšroubovanému šroubku z těhlice. Petr Musal je opět nejrychlejší.

RZ4 – Šimon Martan přichází o obě spojovačky těsně před cílem a definitivně tak opouští stupně vítězů dvoukolkářů. Vítek Šantrůček nedojíždí pro potíže s elektronikou. První dojíždí Dejw Mishalko, před Fildou Musalem, který měl od rána problémy s vedrem.

RZ5 – Hezká RZta se spoustou rychlých rovinek. Pavel Mrázek má kolizi těsně před cílem. Patrik Zítko uklouzl při seběhu z kopce a ošklivě si narazil nohu. Ostatní dorazili bez úhony, mezi nimi je nejrychlejší Frantin Doležal.

RZ6 – Filda Musal se na trati zakusuje autem do objízdné tyčky, pomáhá si brutálním přidáním plynu a auto odjíždí. Nejrychleji v RZtě jede Mára Střihavka se svou dvoukolkou. Oba Půlpáni (otec a syn) shazují během svého průjezdu zábrany ve stejné zatáčce. Na trati se vyskytlo tornádo – vír prachu, kterým proletěla Kája Havlíčková. Vlastík Brentner mění pastorek za větší.

RZ7 – Předposlední RZta přináší veliké změny v pořadí závodníků na čelních pozicích. Doposavad suverénní Petr Musal přináší auto v ruce, protože má problémy s poloosou. Druhý v pořadí Frantin Doležal má také problémy, ale RZtu dojíždí. Vypadl mu šroubek spojující těhlici s Cčkem. Na prvním místě se neusadil třetí v pořadí Michal Bělka, ale doposud za ním jedoucí Mára Střihavka. Za ním se drží Richard Nitsche a třetí je Dejw Mishalko. Michal Bělka se propadá až na čtvrtou pozici. Roman Horský si půjčuje bílé gumy od Marťy a testuje.

RZ8 – Frantin Doležal si spravuje chuť a do cíle doráží nejrychleji. Celkové pořadí na špici se už nemění. Michal Bělka klesá až na páté místo za Ráďu Tomana. Vítek Šantrůček opět nedojíždí.

Dnešní rozhovor patří DVB teamu:

Ahoj Vlastíku, doposavad jsem jako první pokládal otázku odkud jste, ale v tomhle případě je asi zbytečná, když sedíme před tvým domem u tvého bazénu ve Dvoře Králové nad Labem.

Taky bys měl napsat, že jsme včera grilovali kotletu a vypili flašku Jamesona.

Začneme tedy týmem, jaké má složení?

Já, Páťa, Adam, Michal Martin.

Co vlastně znamená DVB?

Jsou to počáteční písmena zkratek (jak se tomu říká…), nickname zakládajících členů DVB týmu, ale nechtěj po mě vědět jakých jmen, protože už si je dnes nevybavuji ;o(.

Kdy byli ti zakládající členové?

Já, Adam a Jirka Chrástek.

Jak to že se Vám letos tak daří, vždyť jste pořád na bedně?

Proč, sám nevím… Asi je to příchodem Michala, od té doby jsou ty výsledky lepší, než byly.

Michal je u Vás od loňska…

Jo, jezdil s fiestou a teď jezdí s Fábií.

S čím jezdíte a jak jste auta upravili?

Kromě Michala všichni Xray, Michal má XVéčko. Úpravy byly rozsáhlé, to by bylo na dlouho. Úpravy se týkaly řízení, ramen atd., jako všichni ostatní. Michalovo XV je upraveno od Aleše Čejchana.

Jak jste začínali a s čím?

Úplně na začátku si koupil Adam a Jirka Chrástek TT01 a já jsem jim postavil dráhu a potom co jsem viděl jak to jezdí, tak jsem si koupil TTčko taky, no a časem jsme přešli na Xraye.

Teď k Safari Cupu, jak náročná je organizace šampionátu?

No… náročná.

Jak vznikl název Safari Cup?

To jsem vymyslel asi já, když se začínaly závody v pěti lidech, je to díky přítomnosti místní ZOO.

Zabere příprava dráhy hodně času, kdo všechno ti pomáhá?

Ano. V poslední době to tak nějak okaučuji sám, ale když je třeba tak kluci přijedou pomoci

Teď trochu z osobní roviny, jaké máš další koníčky kromě RC rally?

No v podstatě už žádné, protože příprava tratě a dvou až tří aut je hodně náročná. Musím stihnout ještě cestování, jízdu na kole, záhrádku…, na ostatní nezbývá čas.

Co podpora ostatních členů rodiny?

Maximální (odpovídá Markétka), ani moc nenadávám, jen občas koulím očima.

Jak to děláš že vypadáš tak dobře. Kolikrát se zdá že, nepatříš do kategorie „suprveterán“?

Hmmm, to ti řeknu až odejdou děti.

Nezbývá než popřát hodně štěstí v dalším snažení a děkuji za rozhovor.


Kompletní výsledky naleznete zde

a zde jsou nebo budou klubová info, fota a videa od
DVB teamu
RC Clubu Čistá
Pavla
RC teamu Benátky
Honzy
Teamu Lančia Martini
RC Kobry
RC teamu DTS Žacléř
Uhláku
Novo teamu

2900 přečtení | 06. 06. 2015

LIVE VýsledkyNovinky

Martinova kantýna - 06-05-2019

V letošním roce už na závodech ve Dvoře bude pravidelně fungovat Martinova kantýna, takže pivo, káva, klobásy k dispozici.

Sezóna 2019 - jednotné pneu - 15-03-2019

Jak již bylo předem avizováno, bylo pro sezónu 2019 rozhodnuto o zavedení jednotných pneumatik. Bude se jednat o pneumatiku Kobra Blok ve všech jejích typech s možností úprav. Pneumatiky budou předepsány pouze pro šotolinové závody, u asfaltových závodů výběr pneumatik omezen nebude. Prvním závodem, kde bude použití těchto pneumatik předepsáno, bude 27.4.2019 Rally Venezia v Benátkách. Kluci z Kobry slíbili, že první gumy budou k zakoupení na Pražské rally. Samozřejmostí bude možnost zakoupení gum i na dalších závodech. Informace o prodeji gum budou kluci z Kobry vkládat do diskuze. Tak ji sledujte.

Změna fotografie vozu v profilu. - 31-01-2019

Pokud si budete nahrávat do profilu jinou fotku vašeho speciálu a po nahrání nové se vám bude stále zobrazovat původní, obnovte stránku klávesou F5 a mělo by to být v pořádku.

Registrovaný jezdec

Jméno: Heslo:

Registrace do šampionátu - Zapomenuté heslo

Celkem 713943
Listopad 2475
Dnes 118
Online 2

Optimalizováno pro IE7+, Mozilla Firefox, Opera Browser, Google Chrome | (c) Adam Brentner | powered by phpRS | administrace