Chotěvice
Rally Krkonoše
RC Kobra team

rally TORINO

Na startu dnešní Rally Torino se sešlo 37 aktivních závodníků. Trať je kupodivu suchá, ačkoli nás v minulém týdnu potkaly vytrvalé deště. Proto Ivoš vyhlásil servis po každé druhé RZtě. Před začátkem závodu se stal centrem pozornosti nový Márův podvozek, který ale nejede, protože ještě není dokončen. Tým Kobra si opéká klobásy a chlastá pivo už před první RZtou, zřejmě vyrazili bez snídaně a potřebují vypít dva sudy Krakonoše co si přivezli.
Závod také navštívil vzácný host a to legenda RC rally Karel Griessl.

RZ1 – První doráží do cíle Mára Střihavka, za ním je to dost těsné, protože v deseti sekundách je dalších deset závodníků. Ondra Mašek dojíždí s trojkolou, když mu vypadává náhon na levé přední kolo, zřejmě poloosa. Vítek Šantrůček nedojíždí, protože mu prasknul zadní řemínek. Naštěstí je tady tým DVB, který nachází pasující řemínek a půjčuje mu ho na dojetí v závodu.

RZ2 – Dejw Mishalko padá z mostu, objíždí ho spodem a v cíli si rytířsky řekne o penalizaci 5s za zkrácení tratě. Pavel Krčmář láme hned po startu křídlo na svém Subaru, které za ním celou RZtu vlaje a upadává až těsně před cílem. Nejrychlejším mužem je Frantin Doležal. Tentokrát se do prvních deseti vteřin dostává patnáct závodníků. Roman Horský startuje dnes výjimečně s vozem Suzuki Swift - nádhera. Přeskupení…

RZ3 – Michal Bělka, který byl v minulé RZtě druhý, trefuje časomíru. Vedení týmu mu za to uděluje důtku, příště se tato situace již nesmí opakovat – Michale polepši se! Vítězem RZty se stává Dejw Mishalko. Tuto RZtu není servis a kupodivu nikdo nemá technický problém. Mraky se rozestupují a začíná být příjemné teplo.

RZ4 – Michal Bělka odčiňuje výpadek v minulé RZtě a zajíždí třetí čas. Richard Nitsche si těsně před cílem šlape na auto a nabírá tak nejméně 5s ztrátu. Urazil si pravý zadní tlumič a i přesto RZtu dojíždí. Je servis, takže se téměř všichni věnují údržbě, i když dnes v podstatě není potřeba. Pavel Martan mění preventivně poloosu. Sluníčko pere jak v létě a z příjemného teplíčka se stává nepříjemné vedro.

RZ5 – Radek Toman potkává svého kamaráda, který přijel na kole. Spolu začali ochutnávat Ivošovu slivovici, která je nesmírně lahodná a postupně jim proniká do organizmu. Dle slov Radka to jede samo, jako po kolejích. Nejrychlejší je opět Frantin Doležal.

RZ6 – Opět vítězí Frantin Doležal, který dle svých slov neudělal jedinou chybičku. Mára Střihavka neudělal taky žádnou chybu, ale končí až na třetím místě. Kuba Pulpán trefuje časomíru.

RZ7 – První dojíždí Dejw Mishalko, velmi rychlá RZta se spoustou dlouhých rovinek a proto se hodně běhá. Opět žádné technické problémy. Marťa Korhelová dojíždí v krásném čase, auto jí funguje a Mára poslouchá (tedy teď vlastně tak trochu neposlouchá)…

RZ8 – Mára Střihavka s Dejwem Mishalkem doplatili na špatné značení trati a zabloudili. Jury jim umožňuje opakovaný průjezd RZty. Po nich je již trať opravena a další závodníci jedou správně. Frantin, který dojel d cíle jako první nadává na dlouhou karoserii svého Porsche 911. Prý za ní zůstal několikrát viset na překážce. Následuje poslední servis.

RZ9 – V cíli je pět veteránů v jedné vteřině! V této kategorii ale vítězí Pepa Vacek, který dojel ještě vteřinu před nimi. V RZtě vítězí Mára Střihavka. Opět žádná technická závada.

RZ10 – Poslední RZta, ve které se vše rozhodne. V kategorii Elite je mezi prvním a druhým 6s, v kategorii veterán jsou mezi prvním a druhým čtyři vteřiny, v kategorii junior dělí prvního a druhého pouze 1s! V ostatních kategoriích už je o vítězi jasno. Frantinovi Doležalovi se v RZtě vypíná auto a z toho důvodu se propadá z celkové první pozice až na druhou, celkově vítězí Dejw Mishalko. Markovi Havlíčkovi odchází přední diferák a dojíždí se zadokolou. Šimon Martan udržel vítězství v juniorské kategorii o 0,0005s.

Opět pohodový závod, příště se jede ve Dvoře Králové.



Rozhovor s tiskovým mluvčím týmu RC Kobra:

Ahoj Karle, odkud jste?

Já jsem z Arnultovic a zbytek týmu z Hostinného.

Jak jste se dostali k RC rally?

První jezdil Michal Šturma, pak jsme se ostatní postupně přidali - druhý byl Pavel, třetí Jirka. Na první závod jsme přihlásili jenom děti, načež volal Vlastík, jestli jsme se nezbláznili a tak jsme se přihlásili taky. Jirka jezdil s autem půjčeným od Vlastíka, Kuba jezdil Xraye půjčeného od Fišery. Pak jsme postavili lesní trať, na které jsme trénovali.

S čím jezdíte?

Bez komentáře, na to ti nebudeme odpovídat (hodil hadr přes auto).

Kolik Vás vlastně je?

Je nás devět, bez rodinných příslušníků, s nimi je nás patnáct a všichni mají týmové oblečení.

Co to je „týmové oblečení“?

Všichni vypadáme stejně. Máme dva druhy triček s límečkem a bezněj. Dále máme stejné mikiny.

Jak probíhá organizace tak velkého týmu?

Máme ředitele, kterým je Jirka Půlpán, technické věci u nás řeší Michal Šturma, tiskovým mluvčím týmu je Karel Šimůnek a finančním ředitelem se jmenoval Pavel Krčmář. Máme dodávku a sháníme autobus. Pravidelně se setkáváme jednou za čtrnáct dnů mimo závodiště v občerstvovacím zařízení, kde dopodrobna projednáváme vývoj našich aut a týmovou strategii. Schůze je důležitá a povinná a končí v ranních hodinách.

Závodíme jen pro zábavu, a abychom si zpříjemnili volnočasovou aktivitu.

Na další dotazy už odmítl tiskový mluvčí odpovědět, protože startoval do další RZty. Pakliže se ho chcete na něco zeptat, tak přes týmové stránky RC Kobry



Kompletní výsledky naleznete zde

a zde jsou nebo budou klubová info, fota a videa od
DVB teamu
RC Clubu Čistá
Pavla
RC teamu Benátky
Honzy
Teamu Lančia Martini
RC Kobry
RC teamu DTS Žacléř
Uhláku
Novo teamu

3161 přečtení | 23. 05. 2015

LIVE Výsledky



Novinky

závod 20.6.2020 zrušen! - 19-06-2020

Stav trati a výhled počasí na sobotu nás nutí opět zrušit další závod. Letos se snad nesvezeme :(.

Úpravený kalendář závodů 2020 - 15-04-2020

Ahoj všem, vzhledem k vývoji situace s COVID 19 jsme upravili kalendář závodů pro zbytek tohoto roku. Celkové pořadí ročníku se letos počítat nebude, pouze se bude hodnotit každý z jednotlivých závodů. Jak jste navrhovali, závody můžeme něčím zpestřit, rozhodnutí bude na každém z pořadatelů, tak jim klidně můžete nějaké návrhy posílat. Slučovat sezónu 2020 a 2021 nebudeme. Všichni registrovaní jezdci budou automaticky převedeni do registrací roku 2021, registrovné platit nebudou, ceny z letošního roku použijeme pro rok příští. Podrobnosti přijdou každému registrovanému jezdci na mail. Držte se.

POZOR!!! Pražská rally zrušena - 10-03-2020

Kamarádi. Vzhledem k vývoji situace a vyhlášení nouzového stavu jsme nuceni zrušit závod konaný 21.3.2020. V ohrožení je i závod 4.4.2020 Rally Krkonoše. Uvidíme, jak se bude situace vyvíjet a dle toho budeme reagovat. Tak se všichni opatrujte a díky za pochopení.

Registrovaný jezdec

Jméno: Heslo:

Registrace do šampionátu - Zapomenuté heslo

Celkem 746247
Červenec 1697
Dnes 39
Online 1

Optimalizováno pro IE7+, Mozilla Firefox, Opera Browser, Google Chrome | (c) Adam Brentner | powered by phpRS | administrace