Chotěvice
Rally Krkonoše
RC Kobra team

Rally Venezia

Na startu se sešlo celkem 38 závodníků, z nichž několik slavilo své životní jubileum. Kromě jmenin Marků slavila své osmnácté narozeniny Marťa Korhelová. Její největší přání bylo dobré umístění a to hlavně ve své kategorii. Toto přání jí nakonec Kája Havlíčková i většina juniorů splnila, jen Ondra Šimůnek se neudržel a předjel jí.
Počasí nám vyšlo, bylo krásně slunečno. Taková letní pohoda, za plotem kdákaly slepice a v nedalekém zemědělském družstvu probíhal normální pracovní den. Kdo by to byl řekl, že se zde odehrávaly líté boje v nabitém šampionátu. Tratě byly z počátku hodně měkké, ale postupem času se začaly vyjíždět. Celý den se hodně prášilo a proto kompresor běžel naplno.

K jednotlivým RZtám:

RZ1 – Jako první se umístil Mára Střihavka, který s dvoukolou dává zbytku pole již tradičně na frak. Tento jezdec nenechává nikoho na pochybách, že navzdory svému hendikepu letos obhájí loňské celkové vítězství. Druhý skončil Richard Nietsche, třetí Frantin Doležal a překvapivě čtvrtý Vlastík Brentner. Zajímavý výkon předvedl tým DTS Žacléř, který měl tři závodníky v první desítce.

RZ2 – konečně po RZtě následoval první povolený servis a tak řada závodníků přezula z ranních Ripmaxů na pneumatiky rally block. Richard Nietsche sundal své exotické pneumatiky „Speed mind“, protože byly moc tvrdé a osadil osvědčené blocky. Kubovi Půlpánovi v tom nějak rachtalo a tak mu to táta odborně opravil, pak už mu v tom nerachtalo. RZtu opět vyhrál Mára, následovaný Frantinem a Dejwem Mishalkem. Děti si hrají se šnekem, snad jim neuteče :-)

RZ3 – Začalo být pořádné horko a RZta byla velmi rychlá. Frantin bohužel za velkým mostem zabloudil a nabral tak 20s ztrátu. Pavel Martan měl opět problémy s regulátorem, auto se mu v RZtě podruhé zastavilo. Daníkovi Krčmářovi auto nehrabalo a tak se rozplakal, ale jeho táta Pavel se opravdu ukázal, když dojel v RZtě na celkové druhé pozici hned za Márou. Třetí opět skončil Dejw Mishalko. Kromě gum přezula i většina závodníků z kalhot na kraťasy.

RZ4 – Pavel Bartoň utrhl senzorový kabel od motoru a tak dostal VPčko. RZtu opět vyhrál Mára, kterého tentokrát pro změnu následoval Ráďa Toman, který se dostává do loňské formy. Třetí byl Michal Šturma, který táhne tým Kobra nahoru. Kuba Půlpán urazil tlumič těsně před cílem, ale i přesto dojel. Při servisu opět všichni ladili nastavení, protože na trati leží hodně volných kamenů, které komplikují průjezd.

RZ5 – První zase Mára, za ním Dejw a Ráďa Toman. Ondru Šimůnka kousek po startu zradila elektronika a bohužel nedojel. Šimon Martan zabloudil a po následném vyhecování diváky trefil časomíru - smůla v konečném hodnocení ho tato chyba stála bednu. Tomáš Urban trefil taky časomíru a Denis Krčmář posekal svým autem trs trávy, který rostl těsně vedle tratě.

RZ6 – Kamínek v řemenici si přivezl Patrik Zítko, naštěstí i přesto dojel. Při servisu zvažuje tým Kobra přechod na pneumatiky „dash“, protože trať už se téměř vyjela. Nakonec zůstávají u osvědčených rally blocků. Smolař Honza Bednář ztratil šroubek z přední těhlice, RZtu dojel, ale přední těhlice mu na každé straně auta držel pouze jeden šroubek místo dvou. Ondra Šimůnek má pořád problémy s elektronikou, naštěstí má jeho táta stále při ruce pájku a závadu opravuje. Honza Papež jel půl RZty s předokolkou, když se mu kousl unašeč zadního kardanu do horního plata. První skončil Dejw Mishalko, druhý překvapivě Michal Šturma a až třetí byl Mára Střihavka, který měl několik kolizí na trati včetně pádu z mostu. Dětem se ztratil šnek!

RZ7 – Frantin odstoupil z RZty ve chvíli kdy byl na třetí pozici v celkovém pořadí. Důvodem byla kolize s úzkým mostkem a následná nechuť závodit. RZtu vyhrál Dejw následován Márou a Pavlem Krčmářem. Pavlovi se vyplatilo přezutí z prořezaných rally bloků na prostřihané. Máru už asi těžko někdo dohoní, protože má náskok 16s na druhého Dejwa. Tomášovi Urbanovi blbne vysílačka a auto mu nezatáčí, proto z RZty odstupuje a vybírá si neplánovaný servis. Ostatní závodníci mu pomáhají a postupně mu půjčují vysílačku a přijímač. Vše se podařilo spárovat, protože se jich nakonec sešlo pět. Po všech radách, které obdržel se autíčko konečně rozpohybovalo. Pavlovi Mrázkovi to jede úplně normálně, ačkoliv celou cestu pracoval na tom, aby auto alespoň trochu poničil - zlatý Xray. Denísek Krčmář se sice zasekl ve startovní bráně, ale nakonec málem dojel Káju Havlíčkovou.

RZ8 – Mára trefil časomíru a tím pádem přenechal první tři místa ostatním, konkrétně Dejwovi, Vlastíkovi Brentnerovi a Michalu Bělkovi. Opravdu skvělý výkon DVB v této RZtě -double podium. Děda Toman i díky svému vyšímu věku přepóloval regulátor a málem ho spálil, ještě že má ostatní členy v týmu, kteří ihned zakročili a regulátor odpojili. Prý to byly docela hezké jiskry.

RZ9 – Předposlední RZta začala ve dvě hodiny, což je hodně brzo oproti obvyklému harmonogramu. Pořadí bylo klasické - první Mára, druhý Dejw, třetí Richard Nietsche. Šimon dojel pouze po třech kolech, musel do servisu a bylo po nadějích. Šnek se pořád nenašel.

RZ10 – Mára Střihavka utrhl kolo a dostal VP, i při velikém náskoku který měl, to znamená pád až na 11-té místo! Tak nabitá je letošní špička startovního pole. RZta se povedla Michalu Bělkovi, který skončil těsně druhý za Dejwem Mishalkem. Na třetím místě v RZtě skončil Radek Toman a tím si udržel i celkové třetí místo.

Celkové pořadí po odjetí všech RZet pak bylo Dejw Mishalko, Richard Nietsche a Radek Toman, který si na vyhlášení musel půjčit tričko od dědy Vaška Tomana, protože s pódiem nepočítal.


Kompletní výsledky naleznete zde

a zde jsou nebo budou klubová info, fota a videa od
DVB teamu
RC Clubu Čistá
Pavla
RC teamu Benátky
Honzy
Teamu Lančia Martini
RC Kobry
RC teamu DTS Žacléř
Uhláku
Novo teamu

2894 přečtení | 25. 04. 2015

LIVE VýsledkyNovinky

závod 20.6.2020 zrušen! - 19-06-2020

Stav trati a výhled počasí na sobotu nás nutí opět zrušit další závod. Letos se snad nesvezeme :(.

Úpravený kalendář závodů 2020 - 15-04-2020

Ahoj všem, vzhledem k vývoji situace s COVID 19 jsme upravili kalendář závodů pro zbytek tohoto roku. Celkové pořadí ročníku se letos počítat nebude, pouze se bude hodnotit každý z jednotlivých závodů. Jak jste navrhovali, závody můžeme něčím zpestřit, rozhodnutí bude na každém z pořadatelů, tak jim klidně můžete nějaké návrhy posílat. Slučovat sezónu 2020 a 2021 nebudeme. Všichni registrovaní jezdci budou automaticky převedeni do registrací roku 2021, registrovné platit nebudou, ceny z letošního roku použijeme pro rok příští. Podrobnosti přijdou každému registrovanému jezdci na mail. Držte se.

POZOR!!! Pražská rally zrušena - 10-03-2020

Kamarádi. Vzhledem k vývoji situace a vyhlášení nouzového stavu jsme nuceni zrušit závod konaný 21.3.2020. V ohrožení je i závod 4.4.2020 Rally Krkonoše. Uvidíme, jak se bude situace vyvíjet a dle toho budeme reagovat. Tak se všichni opatrujte a díky za pochopení.

Registrovaný jezdec

Jméno: Heslo:

Registrace do šampionátu - Zapomenuté heslo

Celkem 746246
Červenec 1696
Dnes 38
Online 2

Optimalizováno pro IE7+, Mozilla Firefox, Opera Browser, Google Chrome | (c) Adam Brentner | powered by phpRS | administrace