Pražská rally

Letošní již devátý ročník Safari Cupu začal "tradičně" v Praze - Petrovicích. Místní Automodelářský klub zde připravil převážně asfaltovou soutěž. Začátek závodu byl trochu deštivý, ale během dne se se počasí vylepšilo a odpoledne už bylo vyloženě krásně. RZ-ty byly postaveny podobně jako loni hodně běhavě a tak se opět prosadilo hlavně dravé mládí. Jezdilo se na hřišti s umělou trávou, asfaltovém hřišti, ve skateparku a po přilehlých komunikacích. Jako zpestření pořadatel připravil i průjezd skleníkem, kde zatím ještě nic nerostlo, ale bylo tam děsný horko a prach.
Pořadí v cíli kromě individuálních výkonů i tentokrát ovlivnila technika, například celkem čtyřem závodníkům upadlo kolo. Dále tady byly problémy s elektronikou a řada prasklých plastových dílů a rozbitých kastlí. Nicméně je třeba poznamenat, že závod měl celkově velmi příjemnou a přátelskou atmosféru.
Celé startovní pole porazil Hanz Brich, který na tomto závodě opět pouze hostoval. Na druhém místě skončil Mára Střihavka, který jel s dvoukolou. Pro jeho Suzuki Swift to byl fenomenální výkon. Na třetím místě skončil jeho týmový kolega Richard Nitsche a tím oba ukázali, že letos bude tým Rebel Racing k nedostižení.

Kategorie týmů:
1. Rebel Racing
2. Team Lančia Martini
3. DVB team

Kategorie 2WD:
1. Marek Střihavka
2. Jirka Půlpán
3. Šimon Martan

Kategorie ženy a dívky:
1. Marťa Korhelová
2. Kája Havlíčková

Kategorie superjunior:
1. Daniel Krčmář
2. Filip Šimůnek
3. Vojtěch Janda

Kategorie junior:
1. Ondřej Šimůnek
2. Patrik Brentner
3. Honza Novotný

Kategorie elite:
1. Honza Brich
2. Marek Střihavka
3. Pavel Skoupý

Kategorie veterán:
1. Richard Nitsche
2. Michal Bělka
3. Pepík Vacek

Kategorie superveterán:
1. Petr Musal
2. Vlastík Brentner
3. Vašek Toman

Dalším závodem bude Rally Krkonoše, která se jede v Chotěvicích v neděli 12.4.2015.

Kompletní výsledky naleznete zde

a zde jsou nebo budou klubová info, fota a videa od
DVB teamu
RC Clubu Čistá
Pavla
RC teamu Benátky
Honzy
Teamu Lančia Martini
RC Kobry
RC teamu DTS Žacléř
Uhláku
Novo teamu

2845 přečtení | 29. 03. 2015

LIVE VýsledkyNovinky

Martinova kantýna - 06-05-2019

V letošním roce už na závodech ve Dvoře bude pravidelně fungovat Martinova kantýna, takže pivo, káva, klobásy k dispozici.

Sezóna 2019 - jednotné pneu - 15-03-2019

Jak již bylo předem avizováno, bylo pro sezónu 2019 rozhodnuto o zavedení jednotných pneumatik. Bude se jednat o pneumatiku Kobra Blok ve všech jejích typech s možností úprav. Pneumatiky budou předepsány pouze pro šotolinové závody, u asfaltových závodů výběr pneumatik omezen nebude. Prvním závodem, kde bude použití těchto pneumatik předepsáno, bude 27.4.2019 Rally Venezia v Benátkách. Kluci z Kobry slíbili, že první gumy budou k zakoupení na Pražské rally. Samozřejmostí bude možnost zakoupení gum i na dalších závodech. Informace o prodeji gum budou kluci z Kobry vkládat do diskuze. Tak ji sledujte.

Změna fotografie vozu v profilu. - 31-01-2019

Pokud si budete nahrávat do profilu jinou fotku vašeho speciálu a po nahrání nové se vám bude stále zobrazovat původní, obnovte stránku klávesou F5 a mělo by to být v pořádku.

Registrovaný jezdec

Jméno: Heslo:

Registrace do šampionátu - Zapomenuté heslo

Celkem 713778
Listopad 2310
Dnes 91
Online 3

Optimalizováno pro IE7+, Mozilla Firefox, Opera Browser, Google Chrome | (c) Adam Brentner | powered by phpRS | administrace