Safari rally

Podmínky při dvoudenním nočním závodě, kterým byla Safari rally, byly opravdu hodné názvu závodu. Teplé počasí, prašná trať a divoká zvěř podél tratě opravdu připomínaly tvrdé africké podmínky. Pořádající DVB team také nachystal na jezdce nové, někdy i záludné úseky tratě. Samotný závod začal v sobotních odpoledních hodinách a byly odjety čtyři rychlostní zkoušky. Poté následovala přestávka před nočními testy, kterou si někteří jezdci zkrátili fotbalovým turnajem. Vítězem tohoto turnaje se stal tým složený z jezdců kategorie Superjunior. Prckové vyhráli ohňostroj, který byl odpálen v průběhu nočních rychlostních zkoušek. Noční část závodů se skládala také ze čtyř rychlostních zkoušek, které trvaly až do brzkých ranních hodin. V neděli ráno závod pokračoval další čtyřmi testy.
V tomto závodě měl svou premiéru i nový program časomíry, který jak doufáme, bude pro jezdce i samotný průběh závodu přínosem.
A jak urputné zápolení o každou sekundu dopadlo? Celkovým vítězem se stav Frantin Doležal, druhý dojel Marek Střihavka a třetí skončil Dejw Mišalko.