LSK Summer rally

Nad pořádáním šestého závodu šampionátu LSK Summer rally visel velký otazník. Páteční předpovědi meteorologů slibovaly na sobotu takřka extrémní srážky a teprve v sobotu ráno, kdy došlo k upřesnění předpovědi, vedení závodu rozhodlo o jeho pořádání. Na start závodu se postavilo dvacet jezdců, které deštivé počasí neodradilo. A dobře udělali. Trať byla bez kaluží, ve všech úsecích sjízdná, místy blátivá a kluzká, což na vlastní kůži poznala většina jezdců. Ale i tyto podmínky k rally patří a jak se vyjádřili někteří účastníci - „alespoň se nepráší“. V průběhu dopoledne sice přišly přeháňky a bylo rozhodnuto o zkrácení závodu na osm RZ, ale vývoj počasí nakonec dovolil odjetí všech deset RZ. S těmito si nejlépe poradil Frantin Doležal, druhý nejrychlejší celkový čas měl Vláďa Krejčík a v těsném závěsu za ním dojel Marek Střihavka. V juniorech zvítězil Dejv Mišalko, druhým nejlepším juniorem byl Marek Bous a třetí skončil Patrik Novák. V kategorii veteránů, která byla radou starších na tomto závodě přejmenována na kategorii „zkušených“, se stal nejzkušenějším jezdcem Frantin Doležal. Druhý nejzkušenější dojel Vlastik Brentner a třetí Martin Šnytr. V týmech opět obsadil první příčku RC club Čistá, druhou Trioteam a třetí Tamiya Rally Club. Závod se i přes počáteční nepřízeň počasí vydařil i díky výborným klobásám od Martina a ohnivé vodě, kterou bohužel ocenili jen ti, kteří měli sebou své osobní řidiče. Dalším podnikem je Rally Napoli, která se pojede na poli v Benátkách u Hradce Králové v režii RC BENÁTKY Teamu 28. 8. 2010.